CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

Fotografie 360°
foto360

Úřední hodiny

PO 7-12, 13-18

ÚT 7-12, 13-16

 ST 7-12, 13-18

ČT pro veřejnost zavřeno

PÁ pro veřejnost zavřeno

 

Obec Chotěbuz

Chotěbuzská 250

735 61  Chotěbuz

tel.: 558 733 131

ID: iq6azbh

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

regioforumeuroregion
 
logo MS kraje
 
logo MMR

Tříkrálová sbírka 2019 je za námi,
letošní rok je opět rekordní

trikralova2019

Český Těšín – Charita Český Těšín již rozpečetila všech 216 pokladniček, ve kterých se v tomto roce nacházelo 1 095 124 Kč. Výnos sbírky je o 27 789 Kč větší, než v roce 2018. V ostravsko-opavské diecézi, do které spadá i Charita Český Těšín, se letos vykoledovalo 18 686 139 Kč a v rámci celé České republiky se podařilo vybrat 120 453 250 Kč, což je navýšení o 6 253 733 Kč oproti minulému roku.

V Chotěbuzi měli koledníci ve 4 pokladničkách celkem 48 199 Kč.

Od 1. do 14. ledna mohli lidé přivítat tříkrálové koledníky, kteří přinášeli přání a požehnání do nového roku za zvuku tradičních koled. Tříkrálovou atmosféru pomohla vykreslit i vydatná sněhová nadílka, která již nebývá tak obvyklá, jako v dřívějších letech. Ihned po ukončení koledování začalo rozpečeťování na jednotlivých obecních a městských úřadech, kde Charita Český Těšín působí se svými službami. Poslední pokladničky byly rozpečetěny v úterý 22. ledna. „Letošní navýšení výnosu není tak velké, jako v loňském roce, jelikož jsme se v některých oblastech potýkali s nedostatkem koledníku. I přesto se však podařilo vybrat o něco více, než v loňském roce“, sdělil koordinátor sbírky Petr Šelong.

Již tradičně se v pokladničkách našly rybí šupiny a také různí zástupci zahraničních měn, např. švýcarské franky, britské libry, dánské koruny a nejčastěji polské zloté. Jak již bylo zmíněno, tak některé pokladničky zůstaly prázdné. Dlouhodobě je potřeba nových koledníků v Havířově a v Karviné. V těchto městech by mohly být výnosy daleko větší, kdyby byla celá oblast pokryta podobně, jako např. v Českém Těšíně, kde je tradičně největší výnos v rámci působnosti těšínské Charity.

Jako poděkování nejmenším koledníkům bylo uspořádáno filmové promítání na třech místech (Český Těšín, Těrlicko, Karviná), kde si mohly děti užít animovanou pohádku a také obdržely sladkou odměnu. „Chtěla bych za Charitu Český Těšín poděkovat všem dárcům za vřelé přivítání našich koledníků ve svých domovech. Velké poděkování patří malým i velkým koledníkům, koordinátorům a všem, co se do sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili. Díky nim můžeme ještě lépe pomáhat lidem v nouzi,“ sdělila ředitelka Charity Český Těšín Monika Klimková.

Úplné výsledky Tříkrálové sbírky jsou k dispozici na webových stránkách Charity Český Těšín – www.ceskytesin.charita.cz , kde lze nalézt i schválené záměry na využití finančních prostředků z letošní sbírky.

Plesová sezóna 2019 v Chotěbuzi
kontakty na prodej vstupenek

2019Ples

2019Ples

2019Ples

2019Ples

2019Ples

pozvánka

2019letáček

Vážení občané, máme nové kalendáře obce na rok 2019.

Jsou tam krásné fotky včetně nám známých plánovaných akcí.

Můžete si jej u nás za 100 Kč zakoupit.

2019kalendar

plast

Do žlutých pytlů nebo žlutých popelnic patří:

PLAST

plast kody

ANO

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech. Naše svozová firma dokáže dále od plastu odseparovat drobné kovy a kovové obaly (plechovky, konzervy) – ty tedy můžete taky vhazovat spolu k plastu.

NE
Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.

 

 

sklo

Do průhledného pytle na sklo nebo zelené popelnice patří:

SKLO

sklo kody

Sklo bez ohledu na barvu. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit! Díky svým vlastnostem se dá skleněný odpad recyklovat do nekonečna. 

ANO
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat barevné sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů. Vhodit do zeleného kontejneru můžete také tabulové sklo z oken a ze dveří. Taky sklo čiré, tedy sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin a rozbité skleničky.

NE
Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovená skla. Varné a laboratorní sklo, stejně jako sklokeramika do zeleného kontejneru také nepatří. Vratné zálohované sklo vracejte zpět do obchodu.

 

 

papir

Do modrých pytlů nebo modrých popelnic patří:

PAPÍR

papir kody

ANO
Vhodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okénky sem můžete také vhazovat, Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Zpracovatelé si s nimi umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! V Chotěbuzi můžeme k papíru dále vhazovat nápojové kartony.

NE
Do modrého kontejneru nepatří celé svazky knih (vhazovat pouze bez vazby, ve větším počtu patří na sběrný dvůr), uhlový, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. To samé platí o termopapíru (účtenkách). Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice!

Stát proti žumpám. Úřady budou rozdávat pokuty a přibude papírování

Od ledna začne platit novela vodního zákona, která má změnit ledabylé nakládání s odpadní vodou. Majitelé domů budou muset prokázat, kolik odpadu z jejich žumpy fekální vůz odvezl. Pokud objem nebude odpovídat spotřebě domácnosti, bude jim vodoprávní úřad moci uložit pokutu až do výše sta tisíc korun.

Majitelé žump mají dva roky na to, aby se na nová pravidla připravili.

„Už dnes by měli lidé doložit, jak s odpadní vodou naložili. Zatím ale stát nepřišel na to, jak to vymáhat," říká Josef V. Datel, předseda České asociace hydrogeologů.

Zpřísňují se i pravidla pro použití odpadní vody na zalévání zahrady. V tomto případě bez odkladu, hned od Nového roku.

 

více v článku iDNES

Informujeme, že do 31.3.2019 musí proběhnout odstraňování a oklešťování stromoví v ochranném pásmu velmi vysokého napětí. Za odstranění stromoví v ochranném pásmu je zodpovědný majitel pozemku, nicméně firma Forester Servis s.r.o. (tel. 724 438 171) bude tyto majitelé kontaktovat a projednávat možnost pomoci zajištění této povinnosti.

Více info v příloze

SmVak logo

SmVak informuje občany, že cena pitné vody od 1.1.2019 bude 39,18 Kč/m3 (bez DPH), tedy 45,06 Kč s DPH.

Úřední deska